Znojemsko.info


Státní hrad Bítov

Majestátně se tyčící hrad nad soutokem řek Dyje a Želetavka je jedním z prvních hradů z dob Přemyslovců, který měl chránit jižní hranici, je znám i z několika filmových pohádek. V současnosti hrad zve na největší sbírku vycpaných psů, rozsáhlou sbírku zbraní, expozici prostor hradního pivovaru a hladomornu s mučírnou.

Tel: 515 29 46 22, 515 29 47 36
Bítov 1, 671 07 Uherčice
E-mail: bitov@npu.cz
www.hrad-bitov.cz, www.npu.cz
Otevřeno: IV., X. So, Ne, svátky 9.00-16.00; V., VI., IX. 9.00-17.00; VII., VIII. 9.00-18.00; poslední prohlídka začíná hodinu před koncem provozní doby

Okruh I (hradní palác)
okruh II (vstup do hradu - prohlídka expozice hradního pivovaru, kaple, sezonních výstav, nádvoří, hradní zahrady, hladomorny s mučírnou - pouze v květnu,červnu a září, vše bez průvodce)
okruh III (zbrojnice)
okruh IV (hladomorna, mučírna - s průvodcem)


V červenci a srpnu - vystoupení skupin historického šermu, noční prohlídky. Na nádvoří restaurace, prodejna upomínkových předmětů, v červenci a srpnu vinotéka. V srpnu se koná hradní pouť s jarmarkem řemesel, divadelním vystoupením pro děti i dospělé a poutní mší. Jeden z nejstarších hradů nad soutokem Želetavky a Dyje, jehož počátky jsou známy z pol. 11. století, pohraniční pevnost chránící jižní hranici českého státu. Mnohokrát přestavován, poslední přestavba v novogotickém slohu. Vyzdoben iluzivními malbami, cenná hradní zbrojnice a přírodovědné sbírky posledního šlechtického majitele bar. Jiřího Haase z Hasenfelsu. Největší sbírka vycpaných psů na světě. Otevřená mučírna a hladomorna. Od roku 2008 je vůbec poprvé v historii zpřístupněna hradní kuchyně, ve které se několikrát ročně vaří dobové pokrmy pro návštěvníky. Od roku 2017 jako první hrad v republice otevřel prostory historického pivovaru (sladovna, sladová a chmelová půda, máčírna, hvozd, humno, ležácké sklepy, historická hospoda), kde bítovští majitelé hrabata Jankovští z Vlašimi a Daunové od r. 1618 do r. 1891 vařili pivo. Spravuje Národní památkový ústav územní památková správa Kroměříž.
Znojmo - silueta města

Kontakt

Agentura Bravissimo
Václavské nám. 1
Znojmo 669 02
Znojemsko.info na Facebooku Znojemsko.info na Instagram Znojemsko.info na Twitteru Naše videa na Youtube

PARTNEŘI PROJEKTU

© 2002 - 2024 | Provozovatel: Agentura Bravissimo
Veškeré materiály (fotografie, mapy, texty) jsou chráněny autorským zákonem a jejich použití musí být odsouhlaseno provozovatelem webu.
SEO webu sledují SEO nástroje.cz

Seo servis