Znojemsko.info

Vybrané Akce

HLEDEJ AKCI

PODLE DATUMU
OD: DO:
-


PŘIDEJ AKCI

Pokud máte zájem přidat kulturní či sportovní akci

VKLÁDÁNÍ AKCE

Nepodařilo se odeslat akci. Zkuste to znovu.

Chcete-li vložit akci na server Znojemsko.info vyplňte formulář.
Po zkontrolování bude akce zařazena.
*položky formuláře jsou povinné!

Datum akce od * - (dd.mm.rrrr) . .
Datum akce do - (dd.mm.rrrr) . .
Začátek akce (čas):
Název akce: *
Místo konání:
Popis akce: *
Tel.:
Váš email: (pro potvrzení odeslání akce)
Kontaktní email pořadatele:

Nejbližší akce

1
srpen
2021
-
31
červenec
2026

Slovanská epopej Alfonse Muchy

Historie Kultura a umění TOP akce
Slavné dílo slavného malíře opět k vidění na zámku Moravský Krumlov.
1
březen
2022
-
28
únor
2023

A až se budeš vracet, lepší časy s sebou vem… Rakouské nouzové peníze

Historie Kultura a umění Vzdělávací a naučné akce
Výstava v Minoritském klášteře Jihomoravského muzea ve Znojmě navazuje na výstavu „Svědkové těžkých časů. Německé a rakouské nouzové peníze (1917–1923)“. Prezentovány budou další „nouzovky“ z rozsáhlé sbírky nouzových peněz našich jižních sousedů.
4
listopad
2022
-
26
únor
2023

Vídeň na talíři aneb Kulinářské dědictví našich babiček

Historie Kultura a umění Folklór a tradice Gastronomie Vzdělávací a naučné akce Zahraniční akce u sousedů v Rakousku TÉMA: Adventní a vánoční akce
Návštěvníci Jihomoravského muzea ve Znojmě mají možnost zhlédnout ve výstavním sále v 1. patře Minoritského kláštera výstavu, která představí vídeňskou kuchyni a její vliv na tradiční vánoční pokrmy nejen v moravsko-rakouském příhraničí.
5
leden
-
30
březen
2023

Přednáškový cyklus Jihomoravského muzea ve Znojmě

18:00–19:00 Historie Kultura a umění Folklór a tradice Vzdělávací a naučné akce
Přednáškový cyklus Jihomoravského muzea ve Znojmě probíhá tradičně v zimních měsících. Už 43. ročník přinese od ledna do března 2023 opět řadu zajímavých témat. Přednášky probíhají vždy ve čtvrtek od 18 hod. v Dolním sále Znojemské Besedy (Masarykovo nám. 22, Znojmo), případně v přednáškovém sále Domu umění (Masarykovo nám. 12, Znojmo).
19
leden
-
24
březen
2023

JazzFest Znojmo 2023

Víno Hudba a tanec Kultura a umění Vzdělávací a naučné akce TOP akce
Pod hlavičkou sloganu "WINE GOES TO JAZZ" přivítá Znojmo už popatnácté špičkovou jazzovou hudbu a světové jazzmany. Program 15. ročníku festivalu plného kvalitního jazzu i vína odstartuje 19. ledna a poběží až do 24. března 2023. Také letos hostí řadu uznávaných českých i zahraničních jmen a nechybí ani oblíbená Jazzová noc v klubech, Zmrzlý jazz na ulici či Swingová tančírna. Těšit se můžete i na Jazzovou mši, kurzy jazzové hudby pro muzikanty nebo na tradiční koncert známého slovenského jazzmana Petera Lipy, který je dlouholetým patronem tohoto festivalu. Unikátní know-how JazzFestu Znojmo navíc doplňuje všechny koncerty ochutnávkami kvalitních vín od vinařů ze Znojemské vinařské podoblasti, a to v ceně vstupenky.
3
únor
2023

Obecní ples v Hevlíně

20:00–23:59 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice
Obecní ples pořádají první únorový pátek v Hevlíně. Přijďte si od 20 hod. zatančit do kulturního domu a užít si i bohatou tombolu. Hraje kapela Klaxon.
3
únor
-
16
duben
2023

Pomalu a klidně – Šuléřová / Baran / Zatloukal

Kultura a umění Film a foto
Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve na výstavu do Domu umění, kde se představí malby, kresby a ilustrace výtvarnice Libuše Šuléřové, které doplní fotografie filmaře Petra Barana a herce divadla husa na provázku Pavla Zatloukala.
4
únor
2023

Zabijačka v pivovaru

09:00–20:00 Pivo Folklór a tradice Gastronomie
Na tradiční zabijačku se můžete těšit přímo ve Znojemském městském pivovaru. Na pivovarské Zahrádce vám od rána (od 9 hod.) pod dohledem mistra řezníka z "Poctivé uzenářství - Prosiměřice" připraví zabijačkovou polévku, jitrnice, jelítka, tlačenku, klobásky, škvarky. Chybět nebude čerstvé pivo přímo z pivovaru na spláchnutí, punč nebo speciální pivní pálenka na zahřátí.
11
únor
2023

Noční šipkovaná

18:00–20:00 Sport a adrenalin Akce pro děti Soutěže
V Miroslavi na vás čeká večerní dobrodružná výprava po šipkách pro celou rodinu, která vás zavede na cestu s úkoly a mezi tajemné bytosti. Start je v 18:00 hod. u rybníka Ramoš (ulice Údolní). Cíl pak před Kulturním domem s opékáním špekáčků (vlastních) a odměnou za účast.
11
únor
2023

Po stopách zvěře

13:30–15:30 Sport a adrenalin Akce pro děti Příroda Vzdělávací a naučné akce
Vydejte se s lesníky na zimní komentovanou procházku Městskými lesy Znojmo po stopách zvěře. Sraz je ve 13:30 hod. na lesní cestě za Citonicemi směr Bezkov. Délka procházky bude cca dvě hodiny náročnějším lesním terénem i mimo cesty.
11
únor
2023

Will Wilde & The Bladderstones (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma se od 19 hod. rozezvučí dalším z koncertů 15. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo. Will Wilde je vynikající britský bluesrockový zpěvák, skladatel, opravdu excelentní harmonikář a mimořádně dobrý sólový kytarista. V rámci British Blues Award byl 5x nominován v kategorii „Best Harmonica Player“.
11
únor
2023

Vrbovecká Cesta kolem světa

15:00–17:00 Folklór a tradice Akce pro děti Vzdělávací a naučné akce Soutěže
Projít nejrůznější země světa můžete během jediného odpoledne ve Vrbovci. Od 15 do 17 hod. je zde připravena akce pro rodiny s dětmi kombinující karneval a výlet s úkoly. U staré hasičské zbrojnice si vyzvedněte mapku a vydejte se na návštěvu různých koutů naší Země. Po cestě sbírejte razítka, která na konci putování nezapomeňte vyměnit za zaslouženou odměnu. Kostýmy u dětí i dospělých vítány, vlastní hrneček s sebou!
11
únor
2023

Obecní ples v Únanově

20:00–23:59 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice
Obec Únanov pořádá v sobotu 11. února v sále únanovské Orlovny svůj Obecní ples. Začátek akce je ve 20 hod. a k tanci i poslechu zahraje skupina KLAXON. O předtančení se postará country skupina Zuzana. Bohatá tombola zajištěna.
11
únor
2023

Společenský ples Horní Dunajovice

20:00–23:59 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice
Kulturní dům v Horních Dunajovicích bude od 20 hod. patřit hudbě a tanci. Hraje skupina Víkend a připraveno je taneční vystoupení ZŠ Želetice i bohatá tombola.
11
únor
2023

Obecní zabijačkové hody v Hlubokých Mašůvkách

10:00–16:00 Pivo Folklór a tradice Gastronomie Trhy a shopping
V sále kulturního domu v Hlubokých Mašůvkách začnou od 10 hod. Obecní zabijačkové hody. K prodeji budou připraveny jitrnice, jelita, klobásy, guláš, tlačenka, ovar, polévka i čepované pivo.
16
únor
2023

S.V.A.Trio (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Další z koncertů 15. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo se odehraje v Enotéce znojemských vín. Od 19 hod. zde vystoupí S.V.A. Trio, smyčcové trio hrající jazz fusion. Formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“.
16
únor
2023

Stříbrný ples Znojmo

16:00–22:00 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice
Nejen seniorům je určen slavnostní Stříbrný ples, který ve znojemském Společenském centru Dukla odstartuje už v 16 hod. Tato akce není jen pro návštěvníky ve "stříbrném" věku. Na své si přijde každý, kdo si rád poslechne dechovou, populární i cimbálovou muziku. Jde o II. ročník plesu, jehož netradiční čas konání (16–22 hod.) je vybrán s ohledem na seniory, ale vítáni budou návštěvníci všech generací. K tanci i poslechu zahraje dechová hudba Skaláci, zazní hity Waldemara Matušky v podání kapely Waldemar Band a chybět nebude ani Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Moderuje Radek Bortlik (Česky rozhlas Brno).
17
únor
2023

Studentský ples Gymnázia Moravský Krumlov

20:00–23:59 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice
Už 56. ročník Studentského plesu pořádá Gymnázium Moravský Krumlov v Orlovně Rakšice. Od 20 hod. hraje k tanci i poslechu Complex Band a těšit se můžete na bohatou tombolu i předtančení žáků gymnázia.
18
únor
2023

Masopust ve Vrbovci

Víno Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice Gastronomie
Tradiční obchůzka vinařskou obcí Vrbovec v masopustních maskách a s pouličními muzikanty (od 10 do 20 hod.). Veselá taškařice po celé obci. Harmonikář, bubeník a ostatní, co umí či neumí, na cokoli hrát. Bezbřehá zábava v kreativních maskách. Sraz masek v 9 hod. u Obecního úřadu ve Vrbovci.
18
únor
2023

Chutnání mladého vína v Jaroslavicích

12:00–20:00 Víno Folklór a tradice Trhy a shopping
6. ročník Chutnání mladého vína pozve do Jaroslavických sklepních uliček, de bude otevřeno více než 10 sklepů s pestrou nabídkou (nejen) vín nového ročníku.
19
únor
2023

Nedělní pohádky ve Znojemské Besedě

Kultura a umění Akce pro děti
Štukový sál Znojemské Besedy opět nabídne v zimním období nedělní pohádky pro nejmenší – vždy od 15:00 a od 16:30 hod. V únoru to bude představení Divadelního uskupení Jaromír nazvané "Inspektor Kluzó".
22
únor
2023

Lohninger / Clarke Quartet (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma se od 19 hod. rozezvučí dalším z koncertů 15. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo. Vůbec poprvé se newyorská jazzová zpěvačka Elisabeth Lohninger, která má na kontě už 13 vydaných alb, a baskytarista Bridgeport/Connecticut Steve Clarke spojili na evropské turné. K nim se připojují pianista Walter Fischbacher a bubeník Alex Bernath.
23
únor
2023

Peter Lipa a Big Bang ZUŠ Znojmo (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Městské divadlo Znojmo přivítá uznávaného slovenského jazzmana Petera Lipu, který je zároveň dlouholetým patronem hudebního festivalu JazzFest Znojmo. Peter Lipa vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text a jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues. Využívá výhodu zpěváků, kteří kromě hudebního materiálu, tedy tónů, harmonie a rytmu, mohou publikum oslovit i textem. Jako první zpěvák na Slovensku uplatňuje v jazzové hudbě slovenštinu. Účinkující: Peter Lipa – jazz a blues zpěvák, Big bang ZUŠ Znojmo – studentský bigband ZUŠ Znojmo, kapelník – Radek Svoboda.Na Vaše zadání nebyla nalezena žádná akce!
Znojmo - silueta města

Kontakt

Agentura Bravissimo
Václavské nám. 1
Znojmo 669 02
Znojemsko.info na Facebooku Znojemsko.info na Instagram Znojemsko.info na Twitteru Naše videa na Youtube

PARTNEŘI PROJEKTU

© 2002 - 2023 | Provozovatel: Agentura Bravissimo
Veškeré materiály (fotografie, mapy, texty) jsou chráněny autorským zákonem a jejich použití musí být odsouhlaseno provozovatelem webu.
SEO webu sledují SEO nástroje.cz

Seo servis