Znojemsko.info

Vybrané Akce

Přidat akci

Chcete nám poslat tip na akci na Znojemsku? Můžete zde:

Přidat akci

Nejbližší akce

17
leden
-
19
březen
2024

JazzFest Znojmo 2024

Víno Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice Vzdělávací a naučné akce TOP akce
Už šestnáctým rokem pokračuje znojemský JazzFest, který opět přiváží do Znojma věhlasné jazzmany z celého světa. Můžete se těšit na vystoupení špičkových muzikantů, kteří se věnují jak tradičnímu pojetí jazzu, tak i jeho odnožím jako je blues, latina, dixieland, funky nebo soul. Vše je tradičně příjemně sladěno s ochutnávkami lahodných vín od znojemských vinařů pod heslem: „Wine Goes To Jazz“. Program 16. ročníku festivalu plného kvalitního jazzu i vína odstartuje 17. ledna a poběží až do 19. března 2024.
17
leden
-
17
březen
2024

Fascinující svět zvířat

Historie Příroda Vzdělávací a naučné akce Film a foto
Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve do Domu umění na výstavu přibližující fascinující svět zvířat. Vznikla na konci roku 2023 jako jedna z připomínek 70. výročí založení Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR. Ačkoli autory fotografií i komentářů jsou samotní vědci, rozhodně se nejedná o suché akademické složitosti. Naopak, fotografie jsou vypovídající i krásné zároveň, a příběhy, k nimž se vztahují, osloví jistě i návštěvníky vzdálené od vědeckých metod a výsledků. A pro Znojmo je tu ještě bonus navíc - některé z výzkumů ústavu probíhají i v našem regionu, a Jihomoravské muzeum na nich s akademickými odborníky dlouhodobě spolupracuje.
23
leden
-
27
únor
2024

Přednáškový cyklus Správy národního parku Podyjí

19:00–20:00 Historie Příroda Vzdělávací a naučné akce Film a foto
Každoroční cyklus cestovatelských přírodovědných přednášek z celého světa začne letos v úterý 23. 1. a až do 27. 2. 2024 nabídne celkem 5 akcí. Těšit se můžete na promítání a povídání o práci ekologů v Arménii, fotografických lovech v polských Biescadech, pohledu ředitele KRNAPu na Krkonoše, na ornitologické výpravy na Balkán anebo na přednášku o výzkumu goril v tropické Africe. Přednášky se konají vždy v úterý od 19 hod. v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě, a po celou dobu bude v přednáškové místnosti k vidění výstava fotografií Fascinující svět zvířat. Vstup na přednášky je zdarma.
21
únor
2024

Mezinárodní den průvodců ve Znojmě

Historie Kultura a umění Folklór a tradice Akce pro děti Vzdělávací a naučné akce
Mezinárodní den průvodců připadá každoročně na 21. února, kdy v roce 1985 vznikla Světová federace turistických průvodců (WFTGA). U nás i v zahraničí se tento den pravidelně konají nejrůznější turistické poznávací akce. Patří mezi ně i město Znojmě, kde nabídnou průvodci Znojemské Besedy speciální prohlídky, které představí Znojemské podzemí anebo propojí hned několik klasických okruhů městem Znojmem.
21
únor
2024

Big Dez (JazzFest Znojmo)

19:00–19:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Pařížská kapela se svým elektrickým blues smíšeným s humorem a melancholií, silně propojená s funky, soulem a rock & rollem. To je Big Dez - přední francouzská kapela, která přijíždí do Česka a Slovenska už potřetí. Za sebou mají 8 alb, reprezentaci své rodné země v „Blues Challange“ v Mephisu a nesčetné množství odehraných show po celé Evropě… Nezmeškejte tuto kapelu - je to skvělá show!
23
únor
2024

Nigel Price Organ Trio (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Mnohokrát oceňované jazzové trio z Velké Británie. Během více než 25leté kariéry se jazzový kytarista Nigel Price stal široce uznávaným jako jeden z nejtvrději pracujících hudebníků v oboru. Jeho směs plynulých bebopových linek, hlubokého bluesového cítění a jeho mistrovství v akordování hudebně těší publikum i ostatní hudebníky. Další ze špičkových koncertů znojemského JazzFestu se odehraje ve sklepení U Císaře Zikmunda od 19 hod.
24
únor
2024

Sportovní ples Hluboké Mašůvky

20:00–20:00 Hudba a tanec Sport a adrenalin Kultura a umění Folklór a tradice
Na Sportovní ples zve TJ Sokol Hluboké Mašůvky do místního kulturního domu. K poslechu i tanci hraje od 20 hod. skupina Habakuk a o předtančení se postará taneční skupina Zuzana.
24
únor
2024

Vinyl burza

10:00–16:00 Hudba a tanec Historie Kultura a umění Vzdělávací a naučné akce Trhy a shopping
Chcete vyměnit, prodat, koupit LP, SP, EP gramodesky? Zastavte se poslední únorovou sobotu v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě na Vinyl burzu. Akce probíhá od 10 do 16 hod. a vstupné je 20 Kč. K dispozici bude i občerstvení v malém muzejním baru.
29
únor
2024

The Black Hole (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Další z koncertů 16. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo, který se od 19 hod. odehraje ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma. The Black Hole vznikli v roce 2012 jako koncertní a nahrávací kapela mezinárodní bluesové ikony Carvina Jonese. Za dobu svého trvání spolupracovali s nejlepšími bluesovými umělci z celého světa, odehráli přes 3000 vystoupení ve 43 zemích na pěti kontinentech. Nyní i ve Znojmě!
1
březen
2024

Tellinger & Fresk Quartet (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Od 19 hod. se ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda odehraje koncert dalších jazzových hvězd. Tellinger & Fresk Quartet je spolupráce jazzové zpěvačky, skladatelky a pedagožky s česko-jihoafrickými kořeny Barbory Tellinger a amerického jazzového pianisty Johna Freska, který hrál například s Bobbym McFerrinem, Chickem Coreou a Nancy King. Potkali se náhodou před sedmi lety a od té doby jejich jazz v americkém stylu nadchl publikum od Kapského Města až po Prahu, která je jejich novým domovem.
2
březen
2024

Chutnání mladého vína v Jaroslavicích

Víno Hudba a tanec Folklór a tradice Příroda Trhy a shopping
Už 7. ročník slavnostního ochutnávání mladých vín pozve do Jaroslavických sklepních uliček, kde bude opět otevřeno více než 10 sklepů s pestrou nabídkou (nejen) vín nového ročníku.
2
březen
2024

Chutnáme Znojmo

Víno Gastronomie Příroda Vzdělávací a naučné akce
Nová vinařská akce, zaměřená na prémiová vína Znojemské vinařské podoblasti, uspokojí i nejnáročnější příznivce včetně profesionálů. Jedinečné setkání s kvalitními víny nejen s označením VOC Znojmo se uskuteční v citlivě zrekonstruovaném Centru Louka na jižním předměstí Znojma. V ceně vstupenky je zahrnuta neomezená degustace vín a občerstvení formou zážitkové gastronomie.
7
březen
2024

Jazzové kurzy a Jam Session (JazzFest Znojmo)

09:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění Vzdělávací a naučné akce
V rámci 16. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo se v sálech znojemského Louckého kláštera uskuteční i speciální jazzové kurzy pro muzikanty. Na celodenní kurzy pak od 19 hod. naváže ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda Jam Session - jazzové improvizace lektorů i frekventantů jazzových kurzů.
8
březen
2024

Crossover Quintet (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Projekt vycha'zeji'ci' z autorske' tvorby klavíristy Marka Novotne'ho na pomezi' jazzu a klasicke' hudby rozezní prostory znojemské Enotéky od 19 hod. Originální koncept koncertní písně s výrazným prvkem vokálních aranží, kdy všichni členové ansámblu jsou nejen instrumentalisté, ale i vokalisté.
12
březen
2024

Masopust ve Znojmě

14:30–14:30 Hudba a tanec Kultura a umění Folklór a tradice Gastronomie Akce pro děti
Fašank, Ostatky nebo také Masopust - kulturní tradice, která se v únoru dodržuje nejen v menších obcích na venkově, ale i v některých městech. Jedním z nich je Znojmo, kam se masopustní veselí vrací po dvouleté covidové přestávce. V úterý 13. února začne průvod maškar ve 14:30 hod. za doprovodu živé muziky v Obrokové ulici a povedou ho studenti GPOA Znojmo a tanečníci Dětského folklórního souboru Dyjavánek. Průvod projde historickým centrem města a skončí opět na Obrokové ulici u Radniční věže.
13
březen
2024

Peter Lipa & Vojtěch Dyk (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění TOP akce
Znojemský Domeček letos přivítá uznávaného slovenského jazzmana Petera Lipu, který je zároveň dlouholetým patronem hudebního festivalu JazzFest Znojmo, společně s Vojtou Dykem. Těšte se na exkluzivní spojení jazzové legendy a populárního zpěváka a performera. A jak je už ve Znojmě zvykem, bude i tento koncert doprovázen ochutnávkou vín od vinařů ze Znojemska.
16
březen
2024

Big Wolf Band (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma přivítá od 19 hod. britskou kapelu Big Wolf Band, která se velmi rychle zařadila mezi uznávané skupiny rockového a bluesového žánru. Big Wolf Band jsou finalisté UK Blues Awards 2023. Debutové album „Rebel´s Story“ se stalo bestsellerem v bluesové kategorii Amazonu a iTunes Top 20. Jejich živá vystoupení berou posluchače na bluesrockovou cestu. Koncertní program je plný energie a obsahuje vše, co chcete vidět a slyšet od živé kapely. Poprvé v České republice!
19
březen
-
22
březen
2024

Festival Jeden svět 2024 Znojmo

Kultura a umění Vzdělávací a naučné akce Film a foto
Mezinárodní filmový festival o lidských právech se i letos představí ve znojemském kině Svět. Nabídne promítání pro veřejnost ve dnech 19.-22. 3. 2024 a speciální projekce pro školy v předcházejícím týdnu. Již 26. ročník festivalu přináší letos řadu novinek.
19
březen
2024

Brave Rival (JazzFest Znojmo)

19:00–21:00 Víno Hudba a tanec Kultura a umění
Poslední z koncertů 16. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo se od 19 hod. rozezní v kostele sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí ve Znojmě. Akustický set britské bluesové skupiny Brave Rival patři v současnosti k absolutní špičce britské bluesrockové scény. Tato kapela nominovaná na cenu UK Blues Award pochází z anglického Portsmouthu. Silné a krásné dvojhlasy Chloe Josephine a Lindsey Bonnick doprovází na sólovou kytaru Ed „The Shred“ Clarke, který svou hrou zajišťuje dramatická kytarová sóla a chrčivé rockové riffy. Vše drží pohromadě rytmická páteř, samozvaná strojovna Billyho Dedmana (baskytara) a Donny Petersové (bicí).Znojmo - silueta města

Kontakt

Agentura Bravissimo
Václavské nám. 1
Znojmo 669 02
Znojemsko.info na Facebooku Znojemsko.info na Instagram Znojemsko.info na Twitteru Naše videa na Youtube

PARTNEŘI PROJEKTU

© 2002 - 2024 | Provozovatel: Agentura Bravissimo
Veškeré materiály (fotografie, mapy, texty) jsou chráněny autorským zákonem a jejich použití musí být odsouhlaseno provozovatelem webu.
SEO webu sledují SEO nástroje.cz

Seo servis